Between - 2. kapitola

11. srpna 2013 v 18:29 | Hotaru |  Between"Můžeš na mě, prosím tě, přestat takhle zírat?" vyhrkl Aron dřív, než to stihl zastavit. To že na něj Minhyun tímhle pohledem zíral celý večer, potom co odešli na pokoj, bral. Ale to, že mu to vydrželo až do rána mu vadilo. Chtěl se v klidu nasnídat. Minův pohled mu to moc neumožňoval - už i sám od sebe měl výčitky svědomí, ale Hyunův vyčítavý pohled způsoboval, že se cítil jako vrah malých huňatých štěňátek.
"Proč? Máš výčitky?" odpověděl mu mladší s ještě pichlavějším pohledem.
Moc mu chtěl říct, že nemá. Nemohl. "Nic jsem neudělal."
"Vyhýbáš se odpovědi. Takže myslím, že ano. Žere tě to, že jo?"
Tohle byl jeden z těch okamžiků, kdy Arona mladší doslova děsil. Jak někdo, kdo je většinu času ztracený někde v myšlenkách, toho může toho tolik vědět? Vždycky to z nich všech byl zrovna Minhyun, kdo toho věděl nejvíc. Bylo to... opravdu trochu děsivé. Ten jeho pohled, kterým mu dával najevo, že mu vidí až do žaludku. To, že by se nedivil, kdyby mu tam opravdu viděl.
Opět jeho otázku nechal bez odpovědi. Co by mu na to měl říct? Že nemá výčitky? Má. Cítí se strašně. Nemohl spát. Ale je pozdě. Nebude to odvolávat. Nemůže.
"Proč to děláš? Není ti to podobné. Ty lidem neubližuješ. A už vůbec ne lidem jako je Ren. Nechceš to udělat. Vidím to na tobě."
Fajn, Minhyun je jako Baekho - ignorace nezabírá.
"Nech to být..." řekl prostě a dál se věnoval svojí housce.
Minhyun opravdu ztichnul - ale ten pohled na něj upíral pořád. Věděl, že s tím nepřestane a neskutečně ho to vytáčelo - proč si prostě nehledí svého? Proč ho nenechá na pokoji? Proč do všeho strká nos? Myslí si, že když s ním žije v jednom pokoji, tak mu může kecat do života? Samozřejmě, že má výčitky. Cítí se, jako by se chystal někoho zabít a ne se s ním jenom vyspat... no, ono v Renovo případě to je skoro totožné. Bože, jak moc lituje, že se nechal od Baekha vyprovokovat. Ale ví, že i kdyby vycouval, tak tím Rena už stejně nezachrání - Baekho si prostě půjde za svým, s Aronem nebo bez něj.
Z myšlenek ho vytrhly až kroky. Neobtěžoval se vzhlédnout. Přesně věděl o koho jde. Už jenom proto, že dotyčná osoba dávala celkem hlasitě najevo svojí špatnou náladu. A také proto, že se do něj zabodl další vyčítavý pohled. JR chvíli dělal něco v kuchyni - jeho činnost byla doprovázená hlasitými ranami, jak prudce mlátil s dvířky od skříněk - a potom si sedl ke stolu přímo naproti Aronovi.
Ten se začínal cítit jako oběť šikany. Kdyby šlo někoho opravdu probodnout pohledem, tak už by se válel na zemi v kaluži krve celý probodaný jako cedník. Jonghyun na něj byl očividně ještě pořád dost naštvaný a dával mu to dostatečně najevo.
"Tak co, Arone? Vyspal ses dobře?" promluvil po chvíli leader. Aron věděl, že se ho neptá jenom tak a očekával, že bude pokračovat - také se nepletl. "Já ne. Ren mě uprostřed noci vzbudil s tím, jestli si myslím, že se mu budete smát. Kvůli tomu rozhovoru. Víš, rozbrečel se mi. A já ho musel utěšovat a dělat, že nevím, že vy dva tu na něj pořádáte hon nebo co," vykládal a přitom na něj zíral s chladným odstupem.
Nevěděl, co mu na to má odpovědět. Nemusel mu to říkat - nenáviděl se dost už sám od sebe. Neměl na to kývnout. Ale nikdy by to nepřiznal nahlas.
"To není můj problém. Jestli mě omluvíte," odpověděl stejně chladně a zvedl se od stolu, prchajíc pryč z té husté atmosféry. Zdálo se mu to nebo v kuchyni opravdu začínalo být nedýchatelno?
Rychle se přemístil do koupelny, kde se posadil na kraj vany.
Nenáviděl se za to, že se nechal vyprovokovat. Vždycky takový byl - ve vzteku dělal věci, kterých potom litoval. Nechtěl se sázet zrovna o Rena - vždyť to bylo ještě dítě. Tak roztomilý, nevinný. Ze všeho se radoval, neviděl ty ošklivé věci. Byl opravdu jako děcko. A on se to chystal zničit. Jenom proto, že podlehl Baekhovo dráždivým kecům. Nechápal, jak mu na to mohl skočit. Vždyť Baekho si chtěl s Renem jenom užít. A jeho do toho zatáhl jenom proto, aby veškerá vina nešla jenom jenom na jeho hlavu. Vytvořil si záminku proto, aby si mohl vzít to, co chtěl. Jak typické pro jeho osobnost - bral si co chtěl a bylo mu jedno, jaké to bude mít následky. Bylo mu jedno, že může zničit skupinu. Dokonce mu bylo jedno, že může zničit Rena. Byl tak nezodpovědný... proto necítil takové výčitky jako Aron, který byl jeho přesným opakem.
Hnědovláska ale nejvíc ničila jedna prostá skutečnost - ačkoliv věděl, že je to špatné, napříč tomu, že na něj útočily výčitky... chtěl to udělat. Chtěl to tak moc.
A to ho bolelo nejvíc. I on chtěl tu nevinnost poskvrnit a zničit. Pořád si nalhával, že to dělá, protože už je pozdě to brát zpět. Mohl by... mohl by říct, že s tím nechce mít nic společného. Baekho by si nejspíš stejně udělal, co by chtěl a prostě si Rena vzal, ale aspoň by to pro něj nebylo tak strašné...
Jak se asi bude cítit, až zjistí, že se o něj jeho kamarádi vsadili? Že lidé kterým věřil se akorát tak pobavili na jeho účet? Věděl, že ho to bude bolet. Hodně. Ale i tak to chtěl udělat. Jedna jeho část už dokonce spřádala plány na to, jak to udělat, aby si to malé uke vybralo jeho. Věděl, že to bude těžké - Ren měl pro Baekha už od začátku slabost -
Stop! Co to dělá? Neměl by takhle uvažovat! To není správné. Není to správné...
"Tady jsi," ozvalo se těsně vedle něj.
Nadskočil. Málem dostal infarkt. Vůbec si nevšiml, kdy Min přišel.
"Hele, jestli jsi mi přišel dávat kázání, tak můžeš zase rychle vypadnout. Nestojím o ty tvoje řečičky, Minhyune. Vážně. Myslíš si, že všechno víš nejlíp, ale vůbec to neni pravda. Nech mě na pokoji," obořil se na něj. Nejspíš to přepískl, soudě podle Minhyunova ublíženého výrazu.
"Dobře, jak myslíš... jenom jsem ti přišel říct, že ti nikdo z nás nemůže přikazovat, jak se máš chovat. Ani já, ani JR, ale dokonce ani Baekho... takže udělej, co uznáš za vhodné a nevymlouvej se na to, že už to nemůžeš změnit a neulehčuj si tím svoje rozhodování, co uděláš," pronesl a zase zmizel ve dveřích, stejně znenadání, jako se v nich objevil, nechávajíc za sebou naprosto zmateného Arona.
Protože... co vlastně uznává za vhodné?
 


Komentáře

1 Yuki Yuki | Web | 12. srpna 2013 v 10:08 | Reagovat

Tomu říkám bordel  v hlavě. Mít takové myšlenky nějakou dobu.. skákám z mostu!
Mám takový dojem, že je do té sázky, do celého incidentu zapleteno až moc lidí a tak mě napadaná...chudák Minki! :D
Prej je to extrémně krátký.. :DD Dát tolik slov dohromady oslavuju ještě týden! :D
Pěkný díl :)

2 Y.T. (^▽^)ゞ゛ Y.T. (^▽^)ゞ゛ | E-mail | 16. srpna 2013 v 23:00 | Reagovat

*unešená* :D
Myslim, že tahle povídka bude vážně bombová! :D Protože už jenom ty dva díly jsou neskutečný.. Vážně jsem zvědavá jak se to dál rozvine a už se těším na pokračování. ;)

3 Karin_Kim55 Karin_Kim55 | Web | 19. srpna 2013 v 3:29 | Reagovat

Wííí~~~ moje první povídka na Nuest a jsem za ni ráda!! x3
že by Minhyun byl zamilován dp Arona? o.O *příliš velká shipovací děvka xD -.-*
těším se na další díl!! x3

4 Barica Barica | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 15:10 | Reagovat

Doufám, že mu výčitky ještě pořádně zavaří...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013