Between - 3. kapitola

22. srpna 2013 v 1:05 | Hotaru |  Between


Zavrtěl se. Slunce mu svítilo do očí. Bylo to nepříjemné. Zabručel a přetočil se na druhý bok, pryč od Slunce, které mu vypalovalo sítnici i přes zavřená víčka. Chtěl ještě spát, ale věděl, že už je pozdě - už se probral moc na to, aby dokázal pokračovat ve spánku.
Převalil se na záda a pomalu rozlepil víčka. Zamračil se, když si vzpomněl na včerejšek. Bože, bylo to tak trapné. Nechápal, jak se mohl zamotat do reportérových slov a nakonec před celou Koreou omylem vyzradit, že v životě neměl dívku. Bylo mu sedmnáct proboha, bylo to divné.
Zamračil se ještě o kousek víc, když si vzpomněl, že i Baekho divnost toho faktu několikrát připomněl. A z toho dokonce jednou přímo ve studiu, před už zmíněnou celou Koreou.
Ren se rozhlédl kolem sebe a nespokojeně zabručel, když zjistil, že tohle rozhodně není jeho postel. Jakoby trapnost celého jeho včerejšího výstupu v televizi nestačila... on ještě ke všemu musel v noci budit leadera s tím, že plakal, protože se mu zdál ošklivý sen, a nacpat se mu do postele, jelikož by sám neusnul. Super.
Jak má teď přijít před ostatní členy? Budou se mu smát. Teda, spíš před jeden člena Věděl, že JR by se mu nikdy neposmíval. A věděl také, že Minhyun je pořád moc ztracený v myšlenkách, aby se zabýval něčím takovým. Aron byl na něj vždycky hodný, a tak se neobával posměšných poznámek z jeho strany... ale Baekho. Věděl, že on se mu smát bude. Vlastně se mu stačil posmívat už včera. Vsadil by se, že první poznámka na jeho účet bude vyřčena hned, jak se objeví ve dveřích. Měl by na to být zvyklý - Baekho byl takový vždycky -, ale nebyl. Nechtěl snášet smích zrovna kvůli tomuhle. A už vůbec ne od Baekha. Nikdy by to nepřiznal nahlas, ale Baekho byl... bylo to těžké popsat, ale byl něco jako jeho vzor. Vzhlížel k němu, chtěl mu být nablízku. Věděl, že to není úplně normální, ale ignoroval to. Ignoroval i fakt, že jeho nutkání být v blízkosti staršího chlapce nepramení jenom z obdivu...
Sevřel ruce v pěstičky a praštil do leaderovi postele. Jak moc se mu teď zdála pohodlná... nejraději by tady zůstal navěky. A to nikdy nedokázal moc dlouho vyspávat. Ale on tak moc nechtěl jít a čelit jim.
I když... pokud to nebude moct vydržet, tak to prostě řekne Jonghyunovi. Nemohl si nevšimnout, jak moc se leader stará o to, aby byl spokojený. Určitě by s tím něco udělal, kdyby viděl, že se Ren trápí. Vlastně byl jeho největší oporou tady. Ze začátku, když přišli do dormu, a Renovi se stýskalo po rodičích, tak se šel vybrečet vždycky k Jonghyunovi. Nejprve to bylo proto, že on byl leader... ze začátku ho bral jako by byl nějak víc dospělý než oni jenom kvůli tomu postavení. To, že to tak není, mu došlo až později. Ale i tak pokaždé, když měl problémy šel za ním. Protože teď už věděl, že mu může věřit, že se mu nikdy nebude smát. Že každý jeho problém, jakkoli malý a bezvýznamný, bude řešit, jako by šlo o život.
Slabě se pousmál a vstal z postele. Prostě se tomu postaví... nebo se schová za leadera a nechá ho, aby se o to postaral za něj. Jo. Ale první si půjde dát sprchu. Včera se na to vykašlal, jak se snažil schovat před Baekhem... a navíc ze sebe cítí Jognhyuna. Zase se znova zachmuřil, když si vzpomněl, jak se v noci k leaderovi tisknul jako vyplašené štěně.
Rázně zavrtěl hlavou, aby tu trapnou vzpomínku vyhnal z myšlenek a raději se přemístil do koupelny, aby se osprchoval a provedl ranní hygienu. Ani si neuvědomil, že to všechno vědomě protahuje, aby setkání s ostatními, co nejvíc oddálil. Nechápal, proč se toho tak bojí, ale bál se.
Zhluboka se nadechl a opustil koupelnu. Už na chodbě mu bylo jasné, že v kuchyni jsou všichni. Občas se divil, kolik čtyři kluci dokážou nadělat hluku. Zvlášť pokud se u snídaně hádají o máslo.
Rozpačitě vešel do kuchyně. Rychle zhodnotil situaci - Aron a Baekho se přetahovali o marmeládu. Vypadalo to, že jim sklenice za chvíli vypadne a bude po marmeládě. Minhyun něco nepřítomně dělal na telefonu a ukusoval u toho z dalamánku. U Jonghyuna se Ren trochu zarazil. Jonghyun seděl, celý napjatý a vražedným pohledem probodával chudinku housku, kterou místo toho, aby ji jedl, drobil v prstech na malé kousky.
Ren usoudil, že bude lepší posadil se vedle Baekha a riskovat, že mu při přetahování omylem vyrazí zuby, než rušit leadera v jeho činnosti. Zdálo se, že dnes bude nejspíš nabručený. Hodně.
Ren pocítil výčitky svědomí. Je to kvůli němu - protože se nevyspal, tak teď bude celý den protivný. Jeho tvář nabrala trochu červenější odstín, když si opět vzpomněl na to, jak se k němu tisknul, jak mu JR šeptal do ucha slova útěchy...
"Dobré ráno," hlesl a svezl se na židli vedle Baekha. Nikdo kromě Minhyuna mu nevěnoval sebemenší pozornost. Ren se podivil, jak to, že si ho všiml jenom Min, který se zdál být ze všech nejvíc mimo. Opět se nemohl zbavit zvláštního pocitu z toho kluka. Zdálo se mu, že on ví všechno. Nechápal jak nebo proč, ale byl si tím jistý. Bylo to nepříjemné.
Ostatní v místnosti si ho všimli až potom, co se také natáhl pro svou housku a obratně vytrhl marmeládu přetahujícím se klukům. Ignoroval jejich nechápavé pohledy a s nevinným úsměvem si chtěl začít natírat pečivo. Chtěl, ale...
"Vůbec jsem si tě nevšiml. Ukaž, Rene, já ti to namažu. Jak ses vyspal?" promluvil Baekho jako první a začal mu natírat pečivo, načež leader začal v prstech drtit chudáčka housku ještě o něco intenzivněji.
"Spal jsem dobře," zalhal rychle, "jak jsi spal ty?"
Upřímně moc nechápal, proč je na něj Baekho tak hodný. Čekal spíš výsměch, než tohle. Vlastně to bylo poprvé, co se o něj nějak speciálně staral. Samozřejmě, že na něj byl hodný a takové věci, ale nikdy se nestaral o nikoho kromě sebe, pokud přímo nemusel. Ren nechápal, proč to tedy zrovna teď mění.
"Spalo se mi skvěle," usmál se a podal mu hojně namazaný kousek pečiva. Ren si nemohl nevšimnout, jak se mu přitom úmyslně otřel o ruku. Stydlivě sklopil pohled a zakousl se do housky, aby skryl rozpaky. Nechápal, co se to dneska se všemi děje. Jediný, kdo byl normální byl Minhyun. Začínal být zmatený. Sakra, co mu uteklo?
"Myslím, že si půjdu zaběhat. Ve dvanáct buďte připravení. Máme focení," procedil Jonghyun, který se evidentně rozhodl, že housku zmučil už dostatečně. Vstal od stolu, uklidil po sobě svoje nádobí a zmizel v chodbě. Za chvíli se ozvala rána, jak zabouchl dveře. Všichni nadskočili.
"Co se mu stalo?" zeptal se Ren zmateně. Tohle rozhodně nebylo Hyunovo standardní chování. Něco se muselo stát.
Baekho a Aron se po sobě poplašeně podívali a neměli se k zodpovězení otázky. Odpovědi se Renovi nakonec dostalo od Minhyuna. "Asi se špatně vyspal. Vypadal unaveně, měl kruhy pod očima."
V Renovi to hrklo. Znova se mu ozvaly výčitky svědomí. To kvůli němu Jonghyun celou noc nespal... Nějak ho přešla chuť jíst. Odložil housku a s tichou omluvou se vytratil do obývacího pokoje.
Svezl se na pohovku. Nechápal, co se to dneska se všemi děje. Všechno bylo špatně. Jonghyun by neměl být takový zlý a Baekho by zase neměl být takový hodný. Začínal v tom mít pořádný zmatek. Udělal něco...? Provedl leaderovi něco, kvůli čemu by na něj byl naštvaný? Vždyť to dnes nebylo poprvé co ho v noci probudil a nikdy kvůli tomu takhle nevyváděl. Snažil se najít jakýkoli prohřešek, který by leadera mohl naštvat, ale ať pátral v paměti sebevíc, tak nic neobjevil.
Málem ho ranila mrtvice, když pohovka hlasitě zasténala a prohnula se, jak vedle něj dopadlo další tělo. Přidušeně vykřikl a pohoršeně se otočil po vetřelci. Aron se na něj omluvně usmíval a natahoval se pro ovladač, aby mohl zapnout televizi. Nezapomněl těžce dýchajícího Rena, který se pokoušel si znova nahodit srdce, chlácholivě pohladit po zádech.
"Promiň, nechtěl jsem tě vyděsit," omluvil se a usmál se na něj.
"Ale vyděsil," zabručel Ren a znova se uvelebil zpátky na své místečko ignorujíc, jak mu Aron obmotal paži kolem ramen a přitáhl si ho do náruče.
 


Komentáře

1 Karin_Kim55 Karin_Kim55 | Web | 22. srpna 2013 v 16:02 | Reagovat

ÁÁÁááááároonééé~~! nech to tintítko na pokoji!!! >< a ty, Jonghyune... kam si jako myslíš že jdeš? o.o nechápu jeho myšlenkové pochody.... (i když... já nechápu dost často......)
hosty? o.O no.. tak to jsem upřímně zvědavá koho tam přidáš.. :D
Super Junior? B.A.P?? :D

2 Barica Barica | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 16:38 | Reagovat

Ou ou :O Já nechci, aby Baekho Renovi ublížil... Ale má to k tomu výrazně nakročeno.. :(
Momentálně mi je z nich (jako povídkových postav, samozřejmě) nejsympatičtější asi Ren, a to je už něco, protože normálně mi ufňukánci lezou na nervy. on je ale ufňukaný takovým dobrým, pochopitelným způsobem. U ostatních... Baekha snad ani komentovat nemusím. Aron se přetvařuje nejen před ostatními, ale i sám před sebou, a vypadá, že ve skutečnosti má jádro hajzlíka. JR si zoufá, jak je to všechno hrozné, ale že by něco pořádného udělal? A Minhyun tam dělá tajuplného a v podstatě jako by nebyl na ničí straně. Jo, je to asi poprvé, co mě skoro všechny postavy takhle štvou :D Kupodivu se mi to stále dobře čte. Hmm, hmmm.
Doufám, že ti, kdo se tam teď přisocí, budou aspoň trochu normálnější než tahle sebranka... :D

3 Y.T. (^▽^)ゞ゛ Y.T. (^▽^)ゞ゛ | E-mail | 23. srpna 2013 v 11:34 | Reagovat

Uhááááá jak to tady miluju!  Fakt, vždycky mam tak na nic náladu a jenom sem vejdu, něco přečtu a je dobře, že bych mohla přes hory skákat.. :D :D
Prostě zbožňuju tvůj styl psaní a zas jsem to zhltla ani nevim jak. :D :D Budu se asi muset naučit číst pomaleji noo. :D
Jinak ke tvému problému. CO já ych dala za školu, to mi věř. Radši bych tam chodila než do práce s naprosto dementnim šéfem jehož trapný pokusy o vtip končí vždy fiaskem.. :D :D

4 Yuki Yuki | Web | 24. srpna 2013 v 20:00 | Reagovat

Jak sladké! ^^ Jak si můžou sakra myslet, že je Ren děvka?! :O A nechci, aby mu ublížili, ale mám dojem, že ta Reníkova náklonnost k Baekhovi špatně skončí.. Trochu mě tam děsí ten Minhyun. Děsí! Beztak ho ojede právě on! :DDD

5 Karin Karin | 4. května 2014 v 14:09 | Reagovat

Koukám že jej kluci začínaj nahánět a on chudák neví která bije. :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013