Chorá duše

28. listopadu 2013 v 22:50 | Hotaru |  Drabble
Od této povídky nečekejte nic víc, než jenom depresivní nic. Zařadila jsem ji do rubriky drabble, ačkoli to je se svými 480 slovy opradu hodně přerostlá povídka... ale nedá se svítit. Tahle povídka je vlastně jenom takový záblesk, který mě napadl v momentě, kdy můj češtinář použil opravdu hodně podobnou větu té, která je v tom napsaná jako poslední.
Co se cyklů týče... mám rozpracovanou novou kapitolu Broken Butterfly. Thanatos... toho tam mám myslím polovinu kapitoly, možná víc. Ale stejně tu nejspíš bude první Broken Butterfly, protože jsem se do toho nějak zažrala...
Ale to už odbočuji. Doufám, že si tohle zvláštní... něco užijete :)
Edit: To je tak úžasné, když napíšete článek a on se bez řečí ukáže na hlavní stránce :3Sledoval ho. Zajímalo ho, jestli si ho všiml, jak postává ve dveřích a prohlíží si ho. Měl za to, že ano. Pouze nedával znát, že jeho přítomnost vnímá. Plně se soustředil na své dílo. Staršího chlapce uchvacovala jeho tvář, když rozvážně pohyboval štětcem po plátně. Fascinoval ho způsob, kterým jeho přítel krčil čelo, když se soustředil ještě o trochu víc.
"Budeš na mě zírat ještě dlouho?" zeptal se náhle chlapec, ale ani trochu se nepřestával soustředit na plátno. Starší si chvíli myslel, že se přeslechl, ale potom se na něj upřely tmavé uhrančivé oči s takovou silou, až měl chvíli chuť se otočit a zmizet bez odpovědi v chodbě.
"Ne... jen jsem se přišel zeptat, jak dlouho ti to ještě bude trvat. Uvařil jsem nám večeři," zamumlal. Věděl, že druhý chlapec od rozdělaného díla nikdy neodcházel až do momentu, kdy ho uznal za hotový. Tento zvláštní zvyk, kvůli kterému byl schopný nespat a nejíst i několik dní, nechápal, ale respektoval ho, a tak schválně otázku pokládal tak, aby si mladší snad nemyslel, že ho nutí odejít od obrazu dřív.
"Vlastně jsem ho právě dodělal," promluvil umělec a něžně se usmál. Jeho úsměv ovšem nepatřil chlapci ve dveřích - patřil jeho mistrovskému dílu, jeho dítěti. Na tenhle byl obzvlášť pyšný. Vyjadřoval všechno to, co cítil... poprvé se mu to povedlo zachytit do poslední zbloudilé emoce.
"Vážně?" zeptal se starší. Marně se snažil skrýt zvědavost ve svém hlase. Mladší mu svá díla většinou neukazoval. Většinou je neukazoval nikomu.
"Chtěl bys ho vidět? S tímhle jsem obzvlášť spokojený," zeptal se mladší, stále v ruce třímajíc štětec. Do jeho hlasu se opět vkradla určitá dávka něžnosti, která nyní ale všechna patřila chlapci, který stál ve dveřích a zběsile přikyvoval. Tato chvíle byla vzácná a on to věděl. Málokdy mu druhý mladík dovolil nahlédnout do své práce. Protože jeho obrazy zračily jeho nitro. A on své nitro nikomu neukazoval. Nechtěl.
Starší se cítil podivně poctěný, když přešel k druhému a něžně si ho přivinul k boku, obracejíc svou pozornost na plátno před sebou.
Snažil se potlačit svou reakci. Nechtěl mladšího, který se po jeho boku stále spokojeně uculoval na obraz před sebou, nějak urazit. Upřímně... čekal všechno. Věděl, jak zvláštní ten malý tvoreček v jeho náručí je, ale tohle bylo moc. Obraz, vyvedený v tmavých barvách. Jediné co z něho vyčetl byla bolest. Hluboká, bezbřehá bolest. Krev, prázdnota, strach... to všechno viděl, ačkoli tam nic z toho nebylo jednoznačně zakresleno. Podíval se na mladšího. Vzpomínal na jeho slova.
"No tak, ukaž mi to... chci to vidět! Co tam pořád maluješ?"
"Maluji jenom to, co cítím..."
Díval se na tvář mladíka a až pozdě si uvědomil, že ty tmavé prázdné oči mu pohled oplácejí.
Tvář mladšího se náhle roztáhla do úsměvu. Jeho oči ovšem stále zůstaly tak děsivě prázdné...
"Cos čekal? Chorá duše nikdy nemůže zplodit zdravé dílo."
 


Komentáře

1 Hatachi Hatachi | 29. listopadu 2013 v 20:57 | Reagovat

WOW...to bylo něco.
Zajímalo by mě, jak ten obraz vypadal, protože z jeho popisu mam husí kůži.
Bylo to moc pěkně napsané, líbilo se mi to :-)

2 Karin Karin | 30. ledna 2014 v 20:44 | Reagovat

Zajímavě napsana povídka. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013