EXO střípky || 4. Světla (LayChen)

26. července 2015 v 11:21 | Hotaru |  EXO střípky
Ehm... dlouho se tu nic neobjevilo, že? No... mohu to vysvětlit! To oni! Oni za to mohou. Za všechno. Ale každopádně vám sem dnes přidávám další střipky a doufám, že se budou líbit.
Jongdae byl večer venku s kamarády. Jakmile hodiny překročili jedenáctou, pospíchal domů. Další den je čekalo vystoupení a on nechtěl budit Yixinga, který s ním sdílel pokoj, svým pozdním příchodem.

"Ahoj, jsem zpátky," křikl do tmavého pokoje, vzdáleně prázdného.

Jongdaemu to trvalo několik dlouhých vteřin, než zpozoroval, že v temné místnosti vlastně není sám.

Yixing stál opřený u velkého okna, v rukách hrneček. Nejspíš s čajem, vždycky si jej večer dával. Tiše pozoroval město venku, nezdálo se, že by si vůbec všiml, že v místnosti není sám, ačkoli na sebe Jongdae předtím upozornil. Vypadal hluboce zamyšleně. Rty byly pevně sevřené v rovné lince, mezi obočím se tvořila jemná vráska.

Jongdae se neodvažoval rozsvítit. Nechtěl Yixinga polekat a byl si jistý, že náhlé světlo by ho jistě vyplašilo. Místo toho si pověsil bundu a odložil tašku na židli. Potom přešel k oknu a tiše se postavil po Yixingově boku.

Dlouhou dobu sledovali město tiše. Ve tmě byl Soul krásný. Divoká džungle plná světel, života. Byl to kouzelný pohled. Jednotlivé tečky hýbající se, vypadající jako mravenci v obrovském, světelném mraveništi. Jongdae chápal, co Yixing na sledování města tak miluje. Proč to dokáže dělat hodiny.

"Nemusíš tu se mnou stát, můžeš si rozsvítit," promluvil po chvíli Yixing do ticha, aniž by odtrhl pohled od města venku.

Jongdae nečekal, že by na něj Yixing promluvil, proto se lekl, až nadskočil.

Z místa se ale nepohnul.

Jeho zájem se však z nádherného města přemístil na Yixinga. Sledoval jeho klidný, elegantní profil. Jeho oči klidně přejížděly po ulicích. Snad bezcílně, naprosto náhodně. Ruka se zvedla, aby si pomalu přiložila k ústům hrneček a potom jej pomalu vrátila zpátky na podšálek. Yixingovi na rtu zůstala kapička čaje, slízl si ji, aniž by odtrhl pohled ze vzdálených budov.

Jak nádherný, elegantní a klidný se Jongdaemu zdál. Tichá síla z něj vyzařovala na kilometry. Čitelný jako otevřená kniha, ale přesto tak záhadný, nepochopitelný. Občas se Jongdae snažil odhadovat, na co Yixing myslí.

Hodiny a hodiny, při kterých Yixing sledoval noční město, k těm okamžikům patřily.

"Proč pořád sleduješ město?" vypadlo z Jongdaeho po několika minutách, když zvědavost přetekla.

Yixing se pomalu otočil Jongdaeho směrem a konečně se na něj podíval, oči plné vyrovnanosti.

"Chybí mi Changsha," odpověděl prostě, načež svůj pohled opět stočil k městu za sklem. "Tady je to stejné. Světla, rušný noční život. Je to nádherné. Ale chybí mi Changsha. Občas se tu cítím ztracený a sám."

A Jongdae pochopil.

Rezignovanost skryta za vyrovnanost. Smutek skrytý za klidnou eleganci. Stesk ztracený v jemných úsměvech. Hodiny a hodiny, kdy Yixing sledoval soulská světla a snažil se je silou vůle změnit do světel docela jiných, do světel domova.

Jongdae udělal několik váhavých kroků, přemístil se za Yixinga. Obtočil mu ruce kolem pasu. Rychle, aby si to nemohl rozmyslet, přesto však jemně a opatrně. Obličej zabořil do hrubého svetru kdesi u lopatky.

Nejsi sám. Nejsi ztracený. Vždycky tě najdu.

Chtěl ta slova zašeptat, ale věděl, že to není nutné. Že Yixing chápe, ví, co toto gesto znamená.

Dlaň překrývající tu jeho, jemně si pohrávající s prsty.


Já vím, Jongdae. Taky tě vždycky najdu. Tebe, to nejzářivější soulské světlo.
 


Komentáře

1 martina martina | 26. července 2015 v 13:38 | Reagovat

Užásný škoda, že není takových povídek na LayChen víc jinak moc se ti povedlo těšim se na daší. :-)

2 Kyuu/Fey Kyuu/Fey | 26. července 2015 v 14:03 | Reagovat

Taky jsem před několika měsíci propadla páru Sterek a četla na nich několik(set) povídek...a mají děsně sexy fotky spolu! Měla jsem období seriálů a padlo hold i na Teen Wolf..tyhle dva nejde neshippovat!

Jinak povídka se ti moc povedla...Nádhera!

3 Kami Kami | Web | 26. července 2015 v 14:41 | Reagovat

Povídka je nádherná, vážně máš talent.

4 Hatachi Hatachi | 26. července 2015 v 16:41 | Reagovat

I já se moc ráda přidám s pochvalou ;-)
Opravdu se tě to povedlo. Je to moc hezky napsané...

5 Lai Lai | 26. července 2015 v 17:34 | Reagovat

Omoo....Kyeoptaaa~ <3 LayChen :3 .......

Kedy bude Alfa? O_o :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013