Je špatné být tváří skupiny?

10. září 2015 v 20:02 | Hotaru |  Výkecy a ostatní
Zdravím. Dneska chci napsat jeden názorový článek. Přemýšlím nad ním už delší dobu, konkrétně od doby, kdy jsem si přečetla jeden článek o Sehunovi. Prý je ve skupině jen kvůli tomu, že je pěkný. A neumí v podstatě nic jiného, než jen vypadat dobře.Přeskočím rozčilování se nad tím, že to je blbost. Každý v každé skupině umí aspoň něco. Pokud zůstanu u EXO - není možné, aby ve skupině, která má dvanáct členů, všichni stále dělali všechno, všichni byli ti, co zpívají a ti, co tančí. Vždy je někdo, kdo dělá něco méně. Ne každý dokáže zpívat tak, jako zpívá Kyungsoo nebo Jongdae, a tak jsou ti dva pro potřeby skupiny nejužitečněší, ačkoli je tam víc opravdu dobrých zpěváků. Ne každý je tanečník jako Jongin nebo Yixing. Proč by společnost propagovala něco, co je "nedokonalé", když mají k dispozici i dokonalost? Proč nepropagovat to nejlepší, co mají. Tak to prostě funguje.

O tom ale mluvit nechci. Spíš... pokud bychom připustili, že tam ten člověk je opravdu jen kvůli vzhledu, a neumí absolutně nic... no a co?

Pořád má stejně nabitý program jako ostatní. Pořád trénuje až daleko za hranici svých možností. Možná dokonce daleko víc, než musí ostatní, protože on to nemá dané, on musí cvičit a cvičit, aby se ostatním aspoň trochu vyrovnal. Pořád dře až do sedření kůže, jak je to v Koreji zvykem. Pořád musí dělat úplně všechno, co ostatní. Není to tak, že by tam seděl a koukal na ostatní, jak pracují, zatímco by si piloval nehty.

A hlavně... podle mě je krása také určitá "schopnost", kterou nemá každý a musí se na ní pracovat. Minimálně v Koreji to tak je. Co všechno to stojí? Spousty plastických operací, některé dost riskantní a bolestivé. Úzkostlivé bělení kůže. Přehnaná péče o pleť. Hodiny a hodiny u kadeřníků, neustálé přebarvování vlasů. Jsem si jistá, že jsou případy, kdy se jim to ani nelíbí. Zvětšovací čočky. Spousta makeupu a to i u mužů. Myslím si, že pro některé je to stále hrozně ponižující. Bělení a rovnání zubů, péče o ruce a nehty. A v neposlední řadě příšerná fyzická zátěž, neuvěřitelně přísné diety a vysoké nároky na postavu. Dívky vážící pouhých 40 kilo se předhánějí v tom, která bude mít útlejší pas a delší nohy. Četla jsem o jedné dietě, jablko k snídani, brambora k obědu a proteinový nápoj k večeři... kdo z nás by to dlouhodobě vydržel?

Nevím, je to můj skromný názor... ale myslím, že nároky na krásu jsou v k-popu občas až směšně vysoké. A pokud jste tváří skupiny, je to ještě horší. Nemyslím si, že by to ve skupině neměli zasloužené. Mají spousty focení, která ostatní nemají, reklamy... A přesto jsou pořád označováni za ty flákače, co se pouze vezou s davem, parazitují na schopnějších členech a v podstatě překáží. Musí to bolet. Velmi bolet.

Tvář skupiny? Podle mě je to sakra těžká pozice.

 


Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 10. září 2015 v 22:51 | Reagovat

V MyDol neustále Hongbinovi říkali, že je hezký, ale neumí zpívat. Úplně na něm bylo vidět, jak mu to není příjemné a že si kvůli tomu nevěří. To, že má někdo pěknou tvářičku ještě neznamená, že nemá žádný talent (pokud tedy nejsou jako já a nemají ani tu pěknou tvářičku)..

2 Michiko Michiko | 12. září 2015 v 9:52 | Reagovat

Já nevím, je to zvláštní, zacházet až tak do extrémů, ale když lidi touží být slavní a udělaj pro to vše, tak ať. Hlavně, jestli jsou šťastní, jinak je to blbost. Podívej kam to dotáhl Siwon, Hongbin? Hrají v seriálech a Sehun taky. Hudební kariera je až tak vysoká nečeká, ale myslím, že se proslaví jinak :-) A HONGBIN UMÍ ZPÍVAT!!! XD

3 Miya Miya | Web | 12. září 2015 v 15:20 | Reagovat

Visual v k-pope sú niečo ako Kardashianky u nás vo svete. Aj tak ich všedci milujú lebo sú krásni/krásne.
Nechápem, prečo by spoločnosť brala takého Sehuna či Yoonu, keď sa im tam hlásili taký úžasní speváci, ktorých potom vzala iná spoločnosť. Určite ich musel Sehun, ale aj ostatní zaujať svojim talentom, lebo ináč by tam neboli.
Takí Taemin síce nie je tvárou skupiny, ale tiež naňho všetci nadávali a nakoniec AHA! Má sólo album a aký je dobrý! No ale spoločnosti majú mnoho interpretov a preto sa venujú každému postupne.
Aj na Krisa vraveli, že je iba pekný a nič nevie a nakoniec je z neho top herec a aký dobrý spevák a raper.
Sehun každopádne ani nie je tvárou skupiny, tou je Kai, a podľa mňa sa určite v budúcnosti ukáže, veď má ešte 7 rokov do skončenia zmluvy.

4 Hotaru Hotaru | Web | 12. září 2015 v 16:17 | Reagovat

[3]: Já to všechno vím. Právě proto se rozčiluji - je jasné, že mají dovednosti, jen většina z nich nedostane prostor k tomu, aby je mohli ukázat. A fanoušci potom nadávají. Sehuna jsem jako příklad z EXO použila kvůli tomu, že na něj se nadává nejvíc, ačkoli podle mě talent má.

5 Lai Lai | 12. září 2015 v 22:08 | Reagovat

Úplne s tebou súhlasím ???  Bish..I'm so angry!!! ....I will kill people who are saying shit like this -_- ...Waah...

6 arikatsu arikatsu | 16. září 2015 v 21:30 | Reagovat

Není to problém jenom "tvářiček skupin". Buďme upřímní, celý k-pop je o vzhledu a schopnosti nejsou vůbec tolik důležité, jak by podle mě v hudbě být měly (+ snaha je důležitá ofc, ale tak... jsme v Koreji. Co k tomu víc říct?)
Každopádně, to je jedna z dalších věcí, co mě "postrčila" ke "k-hip hopu".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013