EXO střípky || 5. Je v pořádku brečet (KrisYeol)

29. října 2015 v 13:00 | Hotaru |  EXO střípky
Diky prázdninám jsem měla čas prohledat staré složky a objevit nápady a povídky, o kterých jsem vůbec netušila, že je mám. Tato byla mezi nimi, je to opět jen krátký střípek, proto jsem ji zařadila do této rubriky. Snad se vám bude líbit.
Wufan náhle procitl ze sna. Přetočil se na posteli ve snaze najít lepší polohu. Rozhlédl se po temném pokoji. Vedlejší postel byla prázdná. Zase. Hmátl po telefonu ležícím na nočním stolku, aby se podíval, jak dlouho se druhý chlapec zdržel tentokrát.

Tři hodiny ráno.

Wufan si povzdechl, posadil se. Prohrábl si vlasy, zatímco se obouval do pantoflí. Musel tomu všemu udělat přítrž. Už dlouho věděl, že Chanyeol chodí v noci potají do studia. Toleroval mu to, ale třetí hodina ráno byla přeci jen až příliš pozdní. Měl strach, aby byl Chanyeol v pořádku, nemohl vydržet jejich tvrdý trénink, když v noci nespal.

Wufan ospale mířil ke studiu, odhodlaný Chanyeola dotáhnout do postele násilím, pokud to bude nutné.

Přede dveřmi se zarazil, nahlédl dovnitř okénkem. Chanyeol seděl za stolem, čelo opřené o dlaň, něco divoce škrtal v papírech, načež si vzal kytaru a začal něco brnkat. Další škrtání. Znovu kytara. Zmuchlaný papír letěl do koše. Soudě podle jeho přeplněnosti nebyl první.

Takže v tom je něco víc, pomyslel si Wufan, připravil se na konverzaci a vstoupil. Chanyeol si jej v první moment snad ani nevšiml, dál tam seděl, hlava zapřená o ruku, a deprimovaně sledoval desku stolu.

Wufan udělal několik kroku blíž, položil chlapci ruku na rameno. Druhý se nelekl. Věděl o něm.

"Měl by sis jít lehnout, je pozdě."

"Nemůžu," odpověděl Chanyeol. "Nemůžu nic složit, nemůžu nic napsat. Neumím už ani zpívat. Jsem k ničemu."

Veliké oči se k němu s prosbou otočily, snad chtěly utvrzení, že to tak není. Wufan chapce pohladil po rameni.

"Nejsi k ničemu, bez tebe by to nešlo. Zpíváš nádherně. Prostě máš špatné období, to přejde," usmál se Wufan a doufal, že neplácl příliš velkou blbost.

Chanyeol dál seděl jako hromádka neštěstí, sledoval stůl před sebou, oči lesklé. Trhnul rameny.

"Já ti ani nevím. Nějak... už si nevěřím. Nevím, co mám dělat," promluvil zlomeně. "Asi je to jenom ten stres. Je toho hodně. Tréninky, koncerty, nové album, však víš."

Wufan jej opět pohladil. Veliké oči se k němu otočily s prosbou o dovolení, Wufan rozpřáhl paže s příslibem náruče. Chanyeol neodmítl, sklesle se postavil a přitulil se k Wufanově hrudi. Jako spráskaný pes.

"Víš... je v pořádku brečet," řekl Wufan, když viděl, jak moc Chanyeol se slzami bojuje.

Pomalu ani nedořekl větu a už se chlapci ze rtů vydral první vzlyk.

Wufan jej nepouštěl, drtil jej v náručí, hladil po vlasech a šeptal slůvka útěchy, zatímco Chanyeol se k němu tisknul, jako kdyby byl to poslední, co ještě existovalo, a plakal. Hlasitě, udýchaně.

A tak jej Wufan poprvé viděl brečet, poprvé bez masky bezstarostného veselí. Něco v jeho nitru ten den umřelo. Byl to stejný pocit, jako vidět ublížené, zmrzačené dítě.

Ten pocit jej navždycky změnil. Svět byl opět o něco černější.
 


Komentáře

1 Lai Lai | 30. října 2015 v 19:04 | Reagovat

Toto je to tvoje porno na KrisYeol? XDDD Ale nie. Je to nádhérné..chudiatko Channy ...ešte, že má takého anjela ako je Kris :D

2 Michiko Michiko | 30. října 2015 v 19:45 | Reagovat

Takoví ňuňínci. I ten nejveselejší člověk na světě si občas potřebuje poplakat.

3 Hatachi Hatachi | 31. října 2015 v 21:37 | Reagovat

To bylo moc hezké...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013