Home - 4.kapitola || 23. 12.

23. prosince 2015 v 6:00 | Hotaru |  Home
Dneska mám konečně první den prázdnin a jsem za to neskutečně ráda. Doufám, že se vám dnešní kapitola bude líbit. A doufám, že vás nezabiju na cukrovku, to by ode mě takhle před svátky asi nebylo úplně sportovní.


Ráno byl Jimin hned po probuzení nervózní. Večer před spaním jej napadlo, co by mohl Namjoonovi dát na oplátku za to všechno, co pro něj v Americe udělal. Věděl, že to dá trochu práce a také si nebyl jistý, jestli je to ta správná věc. Přesto k tomu byl odhodlaný.

Oblékl se, učesal a umyl. A dal se do práce.

Namjoon se mu ozval až ve čtyři s tím, že měl celý den nějakou práci, oběhávání a shánění dárků na poslední chvíli. Omluvil se Jiminovi asi čtyřikrát, než pochopil, že se nezlobí. Potom navrhl, že jej vyzvedne u hotelu.

Jimin pospíchal, jak mohl, aby tentokrát zvládl být před hotelem první. Nepovedlo se. Namjoon už tam stál, opřený o zeď, na rtech pokřivený úsměv. Než se Jimin nadál, pevně jej objímal. Objetí opětoval. Zabořil obličej do jeho krku.

"Dneska je zima... nechceš si jít jenom někam sednout?" zeptal se Namjoon, aniž by jej pustil.

Jimin zabručel na souhlas a neochotně se vymanil z teplé náruče. Opravdu bylo chladno.

Namjoon se jej neptal, jestli může - prostě popadl jeho ruku a propletl si s ním prsty, načež si jejich spojené ruce strčil do kapsy kabátu. Jimin se opět cítil jako slečna, ale nic nenamítal. Bylo to o dost příjemnější, než kdyby jim v zimě mrzly prsty.

Namjoon se jej zřejmě rozhodl vzít někam dál, jelikož jeli autobusem. Nakonec se ukázalo, že cílem jejich cesty je úplně maličká kavárna. Nebylo v ní mnoho lidí a uvnitř to bylo útulné. Zelené stěny, hnědé kožené sedačky se stolečky.

Namjoon prošel kolem všech volných míst bez povšimnutí až ke schodům. Nahoře bylo úplně prázdno. Starší chlapec jej vedl až za roh, kde byla zastrčená sedačka se stolkem, lampou a pár obrazy. Nebylo tam vidět, takže měli naprosté soukromí.

Usadili se, počkali na servírku a poté si objednali.

Namjoon seděl na sedačce, ruce za hlavou, oči zavřené. Pro jednou mlčel. Jimin jej tiše pozoroval, nejistý, jestli jej může vyrušit.

"Jsi v pořádku...?" zeptal nakonec.

Namjoon rozlepil oči a podíval se na něj. Na tváři vykouzlil slabý, unavený úsměv.

"Moc jsem toho v noci nenaspal, měl jsem práci. Promiň, asi se mnou dneska není zábava," vysvětlil potom.

"A nechceš jít domů? Prospat se?" navrhl Jimin.

Namjoon zavrtěl hlavou. Tváří se opřel o Jiminovo rameno, zavrtávaje obličej k němu do mikiny. Jeho tělo se uvolnilo.

"Takhle je to fajn," vydechl potom.

Jimin neodolal, jeho prsty vyhledali Namjoonovu tvář. Laskaly jej, hladily. Pohrávaly si s prameny vlasů. Jimin hleděl na Namjoonovu tvář, pohlcený tou krásou. Jemné rysy, plné rty. Byl nádherný i přes temné kruhy pod očima.

A Jimin si jej ukládal do paměti. Každičký rys, každičkou křivku. Věděl, že nemá moc času. Dělal to pečlivě, zapamatovával si každý detail, aby tu tvář nikdy nezapomněl. Doufal, že nezapomene. Nechtěl zapomenout.

Nechtěl odejít.

Namjoon se k Jiminovi tulil hodinu, než se maličko probral. Ani potom jej ale nepouštěl. Napřímil se, na okamžik se odtáhl, aby si mohl podat hrneček s kávou, kterou servírka mezitím donesla. Potom si Jimina přitáhl do objetí.

"Jsem rád, že tam zítra přijdeš," řekl mu Namjoon.

A Jimin se odtáhl, pohled sklopený.

"Já... pořád si myslím, že se to nehodí a že bych možná neměl, chci říct... už tak se mnou trávíš celé prázdniny..."

"Ale hodí."

"Nerozumím anglicky, nebudu jim rozumět."

"Všechno jsou to Korejci."

"Nikoho tam neznám a -"

"Jimine," oslovil jej Namjoon, v hlase něha i určitá ráznost a námitky nepřípustnost.

Oslovený zmlknul a konečně se Namjoonovi podíval do očí. Co viděl, jej překvapilo a donutilo ucuknout pohledem.

"Nenechám tě tam na Vánoce samotného, rozumíš?" šeptal, zatímco chytil jeho tvář do dlaní. "Nebudeš překážet, nebudeš otravovat, nebudeš tam navíc."

Jimin podlehl a podíval se Namjoonovi do očí, obličej jen pár centimetrů od jeho.

"Jdeš tam jako můj doprovod, celou dobu tam budeš se mnou, takže tam ani nebudeš sám mezi cizími lidmi."

Jimin pohledem mimoděčně sjel k Namjoonovým plným rtům, momentálně tak blízko, svůdně pootevřené. Jejich majitel si jeho pohledu zřejmě všimnul, jelikož se přiblížil ještě víc. A Jimin tentokrát neuhnul.

Namjoon jej políbil něžně, snad se bál, že se Jimin odtáhne. Téměř se jej ani nedotýkal, když se o sebe jejich rty otřely. Byl to Jimin, kdo chtěl víc. Kdo polibek prohloubil a kdo se opřel do Namjoonova těla v potřebě být co nejblíž. Nepustit. Namjoon Jimina chvíli nechal mít nad polibkem kontrolu, ale poté převzal vedení. Polibek však neztrácel původní jemnost a křehkost. Namjoon jej líbal měkce, téměř s dětskou nevinností. A Jimin se mu rozpouštěl v náručí.

Jimin měl pochyby, když se Namjoon o nesčetně polibků později odtáhl, aby oba popadli dech, a opřel se o Jiminovo čelo svým. Když jej pak večer vedl k hotelu a na rozloučenou jej opět políbil, nyní opět jemně a opatrně, věděl to jistě.

Byl ztracený. Zašel až příliš daleko. Nebylo cesty zpátky.

Byl Namjoonův. Aspoň prozatím. Aspoň dokud to šlo.
 


Komentáře

1 Kaspi Kaspi | Web | 23. prosince 2015 v 6:06 | Reagovat

Nemohla jsem si pomoct a nepočkat...Prostě jsem si to musela přečíst co nejdřív! Tohle je tak sladká povídka...myslím že se v práci budu celej den rozpouštět :D Děkuju, děkuju, je to moc hezký dárek k vánocům nám všem. Nebo alespoň mě.

2 Shadow Shadow | Web | 23. prosince 2015 v 9:20 | Reagovat

* Umírá na cukrovku, nemá sílu psát dál a doufá že se dožije zítřka.

3 바루나 바루나 | 23. prosince 2015 v 15:55 | Reagovat

a já jsem za tu cukrovku ráda~ vánoční nálada nikde, venku je hrozně, doma shon... jsem ráda, že aspoň něco mi dokáže takhle zlepšit náladu :D děkuji

4 Hatachi Hatachi | 23. prosince 2015 v 18:05 | Reagovat

Úžasný...naprosto úžasný. Roztékam se tady u toho jako čokoláda.
Moc se těšim na další díl...

5 Lai Lai | 23. prosince 2015 v 19:39 | Reagovat

To si ma nemohla varovať, že z toho dostanem cukrovku? :-P :-D To je tak rozkošné <3

6 Karin Karin | 13. června 2016 v 22:48 | Reagovat

To jsou zlatička. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013