A tak odešel muž, který dal tvář mému hrdinovi...

14. ledna 2016 v 19:03 | Hotaru |  Výkecy a ostatní

Pro mě Severus Snape nikdy nebyl jen postavou. Nikdy nebyl jen jménem na stránkách zaprášených knih, jedním z tisíce, které stejně jednou zapomenete. Ne, pro mě byl mnohem víc. Milovala jsem jej už jako dítě. Vždycky jsem měla ráda jeho orlí nos, tak podobný mému vlastnímu, jeho mastné vlasy, dlouhý vlající plášť. Bavila jsem se jeho ostrými poznámkami a milovala jsem silnou náklonnost a oddanost, kterou choval ke svým malým hadům. Snila jsem o tom, že mi přijde dopis a já se přidám do jeho koleje.

Severus Snape je, byl a bude mým hrdinou. Mužem, který mi ukázal, že svět dokáže být krutý, tak neskutečně nespravedlivý. A že to je v pořádku. Trpěl pro lásku, pro dobro, pro záchranu světa a stejně to bylo málo. Vždycky to bylo málo. Ale on nepřestával. Snažil se dál a dál pomáhal. Hrdina větší, než všichni ostatní - hrdina, který dělal věci, které je potřeba udělat, ačkoli možná nejsou správné, morálně ani jinak.

A teď odešel muž, který mu dal tvář. Dokonalý herec schopný vystihnout sebemenší emoci. Nádherný muž s dokonalým hlasem. Relativně mladý člověk. Příliš na to, aby zemřel.

Severus Snape jako kdyby se o trochu víc připodobnil těm plochým postavám z knih s uvědoměním, že i přes veškeré mé snahy o nalhání si opaku, je stále jen neexistující fikcí. Ale tohle není o něm.

Skvelý, hodný muž odešel.

A s ním i velký kus mého dětství.

Alane, prosím, odpočívejte v pokoji. Děkuji za vše, co jste pro nás udělal. Za každou kapku potu, za každou slzu, za každou hodinu na nohou během natáčení. Děkuji za všechno.

Always.
 


Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 14. ledna 2016 v 20:06 | Reagovat

Nedávno jsem narazila na gif, kde blbnul s představitelem Brumbála a hrozně hezky se u toho smál. Rozhodně to byl charismatický člověk.

Nikdy jsem knihy nečetla a ani jsem neviděla všechny filmy, i tak byl ale Sevrus Snape moje nejoblíbenější postava (a hned za ním Lenka).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013