„Lepík"

9. ledna 2016 v 10:37 | Hotaru |  SuJu Oneshots
Protože už dlouho chci něco říct. A protože jsem to ještě neudělala. Snažila jsem se vám svůj názor dát tak nějak... nenásilně, ve formě povídky. Doufám, že se vám bude líbit.
Heechul sebou plácnul do křesla, přiložil lahev s vodou k vyprahlým rtům a hltavě se napil. Poté se natáhl po kapesníčku a utřel si z čela pot. Chtěl si dopřát aspoň pět minut, které dostal díky tomu, že po své vojenské službě ještě nebyl úplně ve formě, kdy si mohl na chvilku sednout v zákulisí koncertu a odpočinout si.

Rozepnul několik knoflíků na košili, sundal sako a přehodil jej přes opěrku židle. Chvíli pohledem pátral po místnosti, nejistý, co má dělat. Nebyl zvyklý v zákulisí zůstávat bez kluků, a tak se zdálo, že čas utíká pomalu. Zavadil pohledem o hlouček maskérek, načež se jeho zájem obrátil k plasmové televizi na zdi, kde probíhal přenos z haly.

Rozněžněle se usmál, když viděl, jak ostatní blbnou na pódiu. Sungmin se smál při pohledu na rozdováděné EunHae. Chlapci běhali, zakopávali jeden o druhého a objímali se. Heechul se za tu dobu už naučil rozeznat, že ne všechno, co se na koncertu stane, je určeno pro fanoušky. Že ne všechno radostné skotačení je na povel. A pohled na ta štěňata jej ani po takové době nepřestával těšit na duši.

Siwon k nim došel, vzdáleně laškovně je popadl za paže a vtáhl do medvědího objetí. Heechul jej znal příliš dobře na to, aby si myslel, že to byla náhoda. Viděl starostlivý pohled, kterým počasoval Donghaeho, když se vyskytl příliš blízko okraje. Pódium bylo mokré, kluci neopatrní. Heechul se nepletl - Siwon se uvolněně smál, když je pomalu, nenápadně vedl dál od kraje. Heechul si byl jistý, že si toho nikdo kromě něj nevšiml - toho úlevného záblesku v jeho očích, když jej Hyukjae nenápadně pohladil po zádech. Pochopili jsme, dáme si pozor, promiň. Děkujeme.

"No vidíte to," promluvila jedna ze slečen tak nahlas, až se po ní Heechul otočil, "už zase to dělá. Lepí se na ostatní. Vidíš? Hyukjae ani Donghae o to nestojí. On je takový... takový... lepík."

Heechul na ni několik vteřin hleděl v ochromeném tichu, připraven říct jí něco peprného. Nakonec se však jen povzneseně usmál a otočil svou tvář zpátky k obrazovce. Mohl by jí to vysvětlovat hodiny, stejně by nepochopila. Ne každý měl tu výsadu dívat se a opravdu vidět. Vlastně mu té slečny bylo líto - přicházela o tolik krásného.

"Měl by konečně vyrůst a chovat se trochu dospěle, už mu táhne na třicítku," pronesla potom.

Heechul jí mohl začít vyvracet její pravdu, vysvětlovat, ukazovat... přesto mu bylo jasné, že ani to by její názor nezměnilo. V Heechulových očích byl jeden z nejdospělejších ve skupině. Vždycky byl jedním z nejstarostlivějších členů, i přesto, že patřil k nejmladším. Snoubila se v něm dětská schopnost milovat bezmezně, bezpodmínečně s dospělou odpovědností a starostlivostí. Siwon vždycky věděl, kdy jej ostatní potřebují. Kdy potřebují vědět, že ke skupině patří. Vždycky byl první, kdo vyslyšel bezhlesné výkřiky prosící o pozornost, o ujištění, o projev lásky a útěchy.

Heechul byl nejednou svědkem toho, jak Kyuhyun v Siwonových pevných pažích roztál jako kostka ledu. Plachý chlapec měl dlouho problémy zapadnout, neschopný určit, jestli je ve skupině vůbec vítán. A Siwon podal pomocnou ruku - ujistil jej, dodal mu odvahu a lásku. Dělal hloupé obličeje a zveličená gesta jen proto, aby se nejmladší článek opět dokázal smát. A dařilo se mu to. Dařilo se mu to vážně skvěle.

Zhoumi a Henry. Všem členům jich bylo líto. Toho, že nemohou být oficiální částí jejich snu. Siwon na to však nebral zřetel. Škádlil je, hladil je, smál se s nimi. Tiskl je k sobě tak pevně, jako kdyby do nich chtěl skrz sebe vtisknout aspoň malou část snu, jehož součástí nemohli být. Možná doufal, že když světu ukáže, jak moc si jich cení, jak blízcí mu jsou, změní se a přijme je. Heechul doufal s ním.

Siwon byl pro spoustu lidí ztělesněním dokonalosti. Dokonalé tělo, pěkná tvář, milý úsměv s ďolíčky a vroucný pohled. Donghee byl přesný opak. Minimálně ve svých vlastních myšlenkách se často časoval jediným slovem. Přítěž. A byl to právě Siwon, který vždycky přispěchal, když vycítil, že Donghee o sobě začíná pochybovat. Povzbudil jej, objal. Dodával mu odvahu každé ráno vstát a vyjít vstříc dalšímu dni, kdy měl být označován tolika ošklivými jmény. Příliš ošklivými na to, aby seděli na tak nádhernou osobu. V Siwonově objetí neexistovala. Odrážela se od jeho silných paží a mizela ve vzduchoprázdnu stejně jako Dongheeho nejistota.

Siwon dokázal vždycky vycítit, kdy byl Jungsoo příliš vystresovaný, unavený nebo se příliš strachoval o ostatní. A tak jej držel. Dlouho, pevně. Neboj se, všechno bude v pořádku, říkal mu tím. Pevné paže masírovaly ztuhlé svaly po dlouhém papírování. Prsty vždycky prohrábly vlasy, když chodil kolem Jungsooa, zuřivě hovořícího do telefonu a pokoušejícího se o získání aspoň nějakého volna pro jeho členy. Siwon si moc dobře uvědomoval, že Jungsoo je jejich štít, jejich domov a jejich bezpečí. Ale ani štít nedokázal stát hrdě a neohroženě, pokud jej nikdo nepodpíral.

"Vidíš to? Jak se po Donghaem sápe. Že se nestydí, když... ty víš."

Heechul se usmál. Slečna měla pravdu. Donghae byl Siwonovou malou neřestí. Heechul věděl, jak moc jej miluje. Že si prostě nedokáže pomoct. Musel se jej dotýkat, musel si jej držet blízko. Potřeboval jeho štěstí, štěněčí oči i oddanost, jeho úsměv a optimismus. Protože pokud byl Jungsoo štít skupiny, Siwon byl její podpůrný sloup. Držel ostatní vzpřímené. A Donghae držel vzpřímeného jeho.

"Nechápu, že mu to nevadí. Chci říct... bych žárlila," zašeptala slečna v domnění, že ji tak Heechul neuslyší.

Ale já k tomu nemám důvod, pomyslel si večer, když si jej Siwon bral. Nekonečně něžný, nekonečně pozorný. Nekonečně milující.


Je příliš hodný. Miluje a obstarává nás všechny. Ale patří jen mně.
 


Komentáře

1 Kami Kami | 9. ledna 2016 v 16:02 | Reagovat

Nádherné.

2 Jannie Jannie | 9. ledna 2016 v 16:17 | Reagovat

To je dokonalé.

3 Shar Shar | Web | 9. ledna 2016 v 16:31 | Reagovat

KDUDKUDKDUDKDUDKDUKDUDDKDUDKDUDKDU
Proč je to tak roztomilé? pROČ?
Krásné.

4 Hatachi Hatachi | Web | 10. ledna 2016 v 3:04 | Reagovat

To bylo moc hezky napsané. Ale jsem jako ta slečna...taky mě hodně vadilo a vadí pořád, když se Siwon motal kolem EunHae. Mam ho moc ráda s Heechulem. Tak, jak to bylo na konci povídky...

5 Ami Ami | 10. ledna 2016 v 11:44 | Reagovat

Bolo to nádherné.

6 (Re)Becca (Re)Becca | 16. ledna 2016 v 23:25 | Reagovat

Fantastické,  nemam slov

7 Sairen Sairen | 1. června 2016 v 10:28 | Reagovat

Sdílím tvůj názor... Siwon je takový neoficiální velký brácha (protože Appá je Kangin)
a sice je EunHae moje OTP, ale rozšíření na EunSiHae mi vůbec nevadí ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013