Recenze

Útěk z tábora 14 (kniha)

15. září 2013 v 1:39 | Hotaru
Tuhle recenzi bych chtěla pojmout trochu jinak... protože příběh je podle skutečné události a navíc štrašlivý. Nedá se to prostě brát jako normální kniha. Takže tohle bude něco mezi recenzí a mým výkecem. Upozorňuji, že článek může obsahovat spoilery.

Autor: Harden Blaine
Rok vydání v Čechách: 2013
Nakladatelství: Ikar

Autentické svědectví z pracovních táborů v Severní Koreji. Pracovní tábory pro politické vězně existují v Severní Koreji dvakrát déle než ruské gulagy, podle odhadů v nich žije přes dvě stě tisíc lidí. Sin se v táboře narodil. Protože trpěl podvýživou, má menší a drobnější postavu. Paže má zkřivené namáhavou prací a záda zjizvená popáleninami z doby, kdy ho mučili ohněm. Kůže nad stydkou kostí nese jizvu po vpichu háku, jímž ho dozorce přidržoval nad plameny. Holeně na obou nohách má od kotníků po kolena znetvořené od elektrického plotu z ostnatých drátů, které nesplnily svůj účel, protože neudržely chlapce uvnitř Tábora 14.

To the beautiful you (dorama)

4. srpna 2013 v 18:19 | Hotaru
Víte, jak jsem se ještě nedávno nechávala slyšet, že mám spoustu nápadů a že si to budu psát do rezervy? No, tak nemám... nějak mi přestalo jít psát. Zase. Snažím se, ale moc to nejde... takže zatím dávám recenzi a až to bude tak to bude... přesně vím, co chci napsat, ale nějak to pořád nemůžu podat.
To the beautiful youPlayfull kiss (dorama)

3. července 2013 v 1:21 | Hotaru

Playfull Kiss


 
 

Reklama
.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013