Výkecy a ostatní

Notebooku neporučíš

8. ledna 2017 v 16:51 | Hotaru


Omlouvám se za chvilkovou neaktivitu - trochu mi umřel notebook a nebylo pro mě možné dostat se k již předpřipraveným povídkám.
Od přespříštího týdne bych měla najet zpátky na zaběhnutý režim - minimálně jeden článek týdně, ačkoli plánuji i nějaké "výplňkové novinky" mimo klasických povídek.
Omlouvám se, že jsem vás nechala čekat.

2016 ✓; 2017 - waiting to screw everything up

1. ledna 2017 v 0:05 | Hotaru

(Začneme Namjoonem, protože jak na Nový rok, tak po celý rok a kdo by nechtěl strávit rok s Namjoonem)Zdravím! Už dlouho jsem s vámi chtěla "mluvit" a střídala jsem si témata s tím, že je zmíním všechny tady, v tomto článku. S tím, že jsou to teoreticky výhledy do nového roku, že...
První ale - šťastný Nový rok! Doufám, že jste si všichni užili svátky v pohodě, klidu a s lidmi, které máte rádi, a také s hromadou jídla. A také... všichni se můžeme radovat, že ten příšerný rok skončil... jelikož co si budeme nalhávat - 2016 udělal v k-pop světě pomalu stejný bordel jako 2015. (A to jsme si všichni naivně mysleli, že horší už to být nemůže)

První věc, kterou jsem chtěla říct, jeděkuji. Pomalu se blížíme k 60 000 návštěv, což mi přijde až neuvěřitelné s tím, jak strašně neaktivní jsem. Děkuju moc, že se mnou máte trpělivost, já sama bych se na to tady už nejspíš vykašlala. Jste vážně nejlepší!

Také jste si nejspíš mohli všimnout, že na blogu je nový layout. Od chvíle, kdy se na internetu objevila ta fotka, byla jsem učarovaná. Je vážně nádherná. A taky Namjoon. Ale to už víme. Každopádně jsem byla neschopná s ní stvořit něco kloudného, a tak přišla Lula, které bych za layout chtěla znovu moc poděkovat.Jsem si jistá, že mi tu vydrží dlouho, jelikož jsem se do něj absolutně zamilovala.

Dále bych chtěla probrat cykly, na které se můžete v příštím roce těšit. První nejspíš přijde další cyklus na BTS, překládaný. Ale mám rozepsaný cyklus na Super Junior, EunHae a další páry. A momentálně pracuji na cyklus na iKON, který sem chci dát co nejdřív. Celkově bych se chtěla pokusit osvobodit od BTS, ačkoli myslím, že tu stále budou dominovat.

Také se chci pokusu blog opět probudit k životu - přeci jen jsem tu už tři roky a nechci, aby to tu umíralo. Momentálně jsem tak motivovaná, jako snad ještě nikdy. A v rámci udržení si motivace jsem dočasně zakázala hodnocení, které stále rapidně klesalo, což mi bralo chuť zde něco tvořit. A ačkoli vás miluji a chci vám dělat radost, pořád si nechci nechat kazit radost v dělání něčeho, co mě strašně baví. Snad to pochopíte a nebude to brát špatně.

Poslední věcí je nová facebooková skupina tohohle blogu. založila jsem ji hlavně proto, protože chci sdílet své cykly v PDF, kdyby si je náhodou někdo chtěl stáhnout, tak aby je nemusel kopírovat z blogu, což je poněkud zdlouhavé. Přesto bych chtěla zkusit ji vést nějak... aktivněji.


To je pro dnešek všechno. Přeji vám úspěšný rok 2017, plný lásky, radosti a štěstí. Doufám, že se vám splní všechno to, co si přejete a že tento rok bude lepší než všechny předešlé.


T E C H N I C K Ý • D O T A Z

10. prosince 2016 v 20:57 | Hotaru

Dobrý večer. Dlouho jsem váhala nad tím, zda tento článek psát, vzhledem k tomu, kolik ultimát a podobných věcích, se v posledních měsících na české k-pop scéně objevilo. Bála jsem se, aby článek nevyzněl hůř, než jej zamýšlím. Doufám však, že jej pochopíte, že pochopíte mě.

Jde o současný stav blogu. U většiny článků jsou dva nebo tři komentáře, vesměs od Voskii a Hatachi (které jsem neskutečně vděčná, jelikož jsou to už roky od doby, co se na blogu od ní objevil první komentář a od té doby nevynechala jedinou povídku). Také je hodnocení pod všemi z poloviny tvořeno půlhvězdičkami. První jsem si říkala, že je to tím, že jsem měla dlouhou pauzu. To už je nyní vyloučeno, jelikož jsem už půl roku jakžtakž aktivní. Potom jsem si říkala, že jsou to ti BTS, protože česká scéna je jimi zkrátka přehlcená. To jsem také vyloučila, protože příležitostné povídky na jiné skupiny se většinou shledají s ještě menším úspěchem.

A proto se chci zeptat - co to je?Co je špatně? Chtěli byste jiné skupiny? Jiná témata? Je to snad můj styl? Nelíbí se vám, jak píši? Nebo pro mě už zkrátka na české scéně není místo?

Ptám se, jelikož ve středu vyjde poslední kapitola Barev, potom vánoční cyklus. A po novém roce opět nemám nic. Chci se tedy zařídit podle vás - podle toho, co chcete. Nebo popřípadě podle toho, že už o Dark way nestojíte.

Prosím, neberte to jako ultimátum nebo kritiku, tak to není. Spíš se pro vás chci zlepšit a pochopit, co se vám nelíbí.


Za každý komentář budu vděčná. Děkuji.
Hotaru

Opět se vše mění

18. července 2016 v 23:08 | Hotaru
Zdravím. Jak jste si mohli všimnout, v záhlaví se objevil Yoongi a blog prošel ještě jednou, masivnější vlnou rekonstrukcí. Rozhodla jsem se totiž po krátkém přemýšlení a vlně inspirace, že... mi jsou vlastně nálepky ukradené. Rozhodla jsem se, že se budu věnovat tomu, co mě zrovna bude bavit psát a že se nebudu nijakým způsobem omezovat. Doufám, že mi odpustíte ten krátký úlet.

Kromě změny layoutu si tu můžete všimnout ještě pár dalších změn. Konečně jsem překonala svou lenost a dala trochu dohromady bordel v rubrikách a kompletně překopala menu. Nyní je všechno "zprcnuté" ve třech přehledných článcích a hotovo. Také jsem se vrhla do opravy starších kapitolových povídek, na konec každé kapitoly jsem přidala odkaz na následující i předcházející kapitolu. Kompletně jsem upravila i úvodní články k cyklům. Bohužel zatím ještě některé odkazy nefungují, protože jsem do nových rubrik ještě nestihla nic přidat, ale to zmizí hned, jak zase začnu být aktivní. Troufám si říct, že po dlouhé době jsem konečně našla způsob, kterým se mi líbí blog vést a jsem s tím nad míru spokojená.

Další věcí, o které jsem vám chtěla něco říct, jsou povídky. První bych nejspíš začala s povídkami na BTS, jedním z důvodů, kvůli kterému jsem chtěla s k-pop povídkami seknout. Já vím, že jich je plný internet, že jsou všude a že o ně mezi vámi nejspíš už není takový zájem jako dřív. Zároveň je ale plánuji přidávat dál, protože BTS je jedna z mála skupin, která mě inspiruje a já na ně prostě psát chci. Přesto bych se vám chtěla pokusit vyhovět a pokud mi sem, pod článek, napíšete nějaké skupiny, u kterých byste stáli o to, aby se tu na ně něco objevilo a já je budu znát dost na to, abych na ně mohla psát, něco vám na ně zkusím napsat. Doufám, že mi tímto způsobem moji posedlost BTS odpustíte.

Připravuji pro vás jeden cyklus, pár one shotů. Dále by se tu měl objevil minimálně jeden one shot na Teen Wolf. Poté mám rozepsáno ještě několik cyklů, na k-pop i Teen Wolf, ale nejsem si vůbec jistá, kdy a jak je budu schopná dopsat.

Děkuji za vaši trpělivost a doufám, že se vám tu bude i nadále líbit.

Na čem právě pracuji

8. května 2016 v 13:21 | Hotaru
Zdravím, dlouho jsem tu nic nepřidala, a tak mě napadlo, že vás dál nebudu zanedbávat a dám vám malou ukázku toho, na čem pomalu ale jistě pracuji. Povídky by se tu dřív nebo později měly objevit, jen mám zatím od všech napsáno příliš málo na to, abych je mohla začít zveřejňovat. Budu se snažit aspoň jednu dokončit, abych vám sem konečně něco hodila.
Tady zatím máte malé nahlédnutí do toho, co tvořím. Budu ráda, pokud vás aspoň něco z následujících coverů zaujme.

A tak odešel muž, který dal tvář mému hrdinovi...

14. ledna 2016 v 19:03 | Hotaru

Pro mě Severus Snape nikdy nebyl jen postavou. Nikdy nebyl jen jménem na stránkách zaprášených knih, jedním z tisíce, které stejně jednou zapomenete. Ne, pro mě byl mnohem víc. Milovala jsem jej už jako dítě. Vždycky jsem měla ráda jeho orlí nos, tak podobný mému vlastnímu, jeho mastné vlasy, dlouhý vlající plášť. Bavila jsem se jeho ostrými poznámkami a milovala jsem silnou náklonnost a oddanost, kterou choval ke svým malým hadům. Snila jsem o tom, že mi přijde dopis a já se přidám do jeho koleje.

Severus Snape je, byl a bude mým hrdinou. Mužem, který mi ukázal, že svět dokáže být krutý, tak neskutečně nespravedlivý. A že to je v pořádku. Trpěl pro lásku, pro dobro, pro záchranu světa a stejně to bylo málo. Vždycky to bylo málo. Ale on nepřestával. Snažil se dál a dál pomáhal. Hrdina větší, než všichni ostatní - hrdina, který dělal věci, které je potřeba udělat, ačkoli možná nejsou správné, morálně ani jinak.

A teď odešel muž, který mu dal tvář. Dokonalý herec schopný vystihnout sebemenší emoci. Nádherný muž s dokonalým hlasem. Relativně mladý člověk. Příliš na to, aby zemřel.

Severus Snape jako kdyby se o trochu víc připodobnil těm plochým postavám z knih s uvědoměním, že i přes veškeré mé snahy o nalhání si opaku, je stále jen neexistující fikcí. Ale tohle není o něm.

Skvelý, hodný muž odešel.

A s ním i velký kus mého dětství.

Alane, prosím, odpočívejte v pokoji. Děkuji za vše, co jste pro nás udělal. Za každou kapku potu, za každou slzu, za každou hodinu na nohou během natáčení. Děkuji za všechno.

Always.

Novinky, BTS páry, facebooková skupina?

30. prosince 2015 v 17:15 | Hotaru
Náhodný obrázek z mojí grafiky pro zpestření

Zdravím, doufám, že jste prožili pěkné svátky a ti z vás, kteří ještě mají prázdniny, si je užívaji naplno. Nahromadilo se mi pár věcí, o kterých jsem s vámi chtěla mluvit a opravdu bych ocenila, kdybyste se k nim vyjádřili v komentářích, abych věděla, jaké na ně máte názor a mohla vám tak provoz blogu přizpůsobit tak, aby se vám tu líbilo.
Jako první věc bych chtěla probrat současný fenomén facebookových skupin. Uvažovala jsem, že bych si také založila jednu, jelikož mám pocit, že tady na blogu s vámi mám málo osobního kontaktu a chtěla bych vám být blíž. Mohli byste mi prosím napsat, jestli máte zájem a případně byste se připojili?
Dále jsem napsala pravděpodobně poslední kapitolu Treasures, ale tenhle koncept se mi zalíbil - délka, jak se mi to hodí, nijak výrazně rozvinutý děj, pro školní rok ideální. Proto jsem se chtěla zeptat, jestli byste stáli o něco jako druhou sérii s NamJin nebo popřípadě o úplně jiný příběh s jiným párem z BTS a popřípadě jakým. Mohu napsat i oboje, pokud budete mít opravdu zájem. Dejte mi prosím vědět.
A když už jsme u toho - mám tu pár oblíbených skupin, na které prostě neexistuje dostatek kvalitních povídek. Chápejte, EXO a Super Junior jsou všude. Ale BTS, B.A.P nebo SHINee nikde. Proto bych se chtěla věnovat hlavně psaní na ně, jelikož mi přijde, že je toho tady prostě málo. Ačkoli samozřejmě mám v plánu psát i na ostatní skupiny. Mohli byste mi prosím napsat, či byste o povídky na BTS, B.A.P a SHINee stáli a pokud ano, tak jaké preferujete páry?
Dále vás chci už jen informovat o tom, na čem momentálně pracuji. Pokračuji v psaní Alfy, Cold blooded, Broken butterflies a ostatního. Tam ovšem maličko stagnuji a začala jsem se věnovat novým projektům, abych se maličko rozepsala, než se pustím do tak složitých příběhů. Píšu momentálně KriSoo cyklus, MinKey minicyklus a BangLo cyklus, do toho tu mám rozpracováno pár BTS věcí, pořád mi tu straší cyklus na pár Choi Siwon/Andy Biersack... obávám se ale, že čas zase moc nebude kvůli škole, tak uvidíme. Chci ještě určitě psát něco na Jimina s Hoseokem.
Taky bych vás chtěla upozornit, že některé odkazy nebo obrázky možná nemusejí fungovat, jelikož se chci pustit do menší přestavby.
Nevím, jestli vám tu stihnu do prvního ještě něco napsat, takže bych vám chtěla teď říct, že doufám, že jste zažili úžasný rok 2015 a že rok 2016 pro vás bude ještě úžasnější. Mějte se krásně, miluju vás!

Nová múza

15. září 2015 v 17:48 | Hotaru
Hubená, vysoká postava. Dlouhé nohy, pravděpodobně oblečené do upnutých kalhot perfektně obepínající úplně všechno a tak krátké nahoře, že sotva schovávají zadek. Nahá hruď, kožená vesta, tetování. Hodně tetování. Dlouhé, černé vlasy. Kroužek ve rtu. A hlavně oči. Nejkrásnější, nejmodřejší oči.

Andy Biersack, seznamte se.

Andyho chci použít v pár povídkách, které plánuji, po boku s Korejci. Nejsem si jistá, jestli je možné, že ho znáte, a nechci psát o někom, kdo by pro vás byl cizí. Mně osobně se potom hůř čte. Tak jsem si řekla, že vám ukážu pár fotek, abyste si uměli aspoň představit obličej. Doufám, že vám nebude vadit, když ho do pár povídek přimíchám. Zároveň vám chci připojit i video s jeho zpěvem, jelikož jeho hlas miluji.Je špatné být tváří skupiny?

10. září 2015 v 20:02 | Hotaru
Zdravím. Dneska chci napsat jeden názorový článek. Přemýšlím nad ním už delší dobu, konkrétně od doby, kdy jsem si přečetla jeden článek o Sehunovi. Prý je ve skupině jen kvůli tomu, že je pěkný. A neumí v podstatě nic jiného, než jen vypadat dobře.

Žiju!

12. srpna 2015 v 20:26 | Hotaru

Celkem dlouho jsem se tu neobjevila. Omlouvám se. Ale znáte to - prázdniny. Což u mě tradičně znamená, že nutně musím být nemocná. Už je to taková moje tradice. Velmi ji nesnáším. Byla jsem dokonce chvilku v nemocnici, potom antibiotika, zákaz vycházení a další takové zábavné věci, které si člověk o prázdninách opravdu, opravdu užívá. Ale naštěstí už je všechno dobré. Nebo... z velké části.
A nemoc znamená spoustu času, kdy se člověk na nic moc necítí a tak většinou skončí u televize, seriálu, čehokoli. A tak jsem znovu narazila tady na Davida... a šlo to se mnou rychle z kopce. Posledních pár dní jsem věnovala snad jen jemu a všemu, kde se objevil. Takže na psaní opět moc nebyl čas. Ale jsem v tom nevinně - koukněte se na ten úsměv. Kdo by odolal? A to ani nemluvím o očích.
Každopádně se pokusím opět začít vydávat pravidelně. Snad se mi to povede. Pokud mi ho někdo z vás zakáže a sebere.
 
 

Reklama

.
TOPlist
Follow on Bloglovin

since 1.6. 2013